Varování policie před podvodnými útoky na bankovní účty

Policisté varují před pokusy nelegálně získat přístupové údaje k bankovním účtům. Případů takzvaného phishingu, kdy se podvodník vydává za důvěryhodnou autoritu s cílem získat citlivá data, stále přibývá.

Pokud po vás někdo bude chtít jménem policie nebo banky přístupové údaje k účtu, zbystřete, rozhodně mu údaje neposkytujte a kontaktujte policii.

Mladoboleslavští policisté zvětšují svoji základnu

S ohledem na zefektivnění policejní práce a zjednodušení dostupnosti služeb pro občany i orgány státní správy se od 1. února sloučila dvě obvodní oddělení (Mladá Boleslav I a Mladá Boleslav II) v jedno, které sídlí na adrese Jana Palacha 1296 (budova „Trio“). Na tomto místě tak lidé z celého města jednoduše vyřídí veškerá oznámení.

Na původní adrese obvodního oddělení v Bělské ulici 72 nyní sídlí takzvané oddělení hlídkové služby (OHS). V případě ohrožení života, zdraví nebo majetku má toto oddělení za úkol být na místě události jako první, zajistit bezpečnost osob a co nejrychleji obnovit narušený veřejný pořádek. Policisty z OHS poznáte podle černé uniformy, neprůstřelné vesty a svižného jednání.

Ostatní složky Policie ČR působící na území Mladé Boleslavi (kriminální a dopravní služba, či cizinecká policie) zůstávají i nadále ve stávajících objektech.