Integrace veřejné dopravy na Mladoboleslavsku od 12. 12. 2021

Od neděle 12. 12. 2021 bude do společného integrovaného systému Prahy a Středočeského kraje zahrnuta část oblasti Mladoboleslavska. Při integraci bude zrušeno celkem 69 nezaintegrovaných linekzavedeno 38 nových autobusových linek Pražské integrované dopravy (PID), na 12 linkách PID bude provoz upraven. Jednotlivé linky budou mezi sebou provázány, dojde tak k plošnější a efektivnější obsluze území. Provoz bude hlídán koordinačním dispečinkem.

Na linkách bude platit pásmový a časový tarif PID s možností využití přestupních jízdenek i časových kuponů, a to v papírové i elektronické podobě, včetně možnosti nákupu jednorázového jízdného platební kartou u řidiče nebo pomocí mobilní aplikace PID Lítačka. Díky Tarifu PID ušetří cestující zejména při pravidelném dojíždění.

V případě jakýchkoliv připomínek doporučujeme obyvatelům obcí obrátit se na své volené zástupce, se kterými jsou jízdní řády dojednávány. Alternativně je možné oslovit též organizaci IDSK (podnety@idsk.cz), která z pověření Středočeského kraje integraci připravuje.

Dopravce Arriva – čipové karty budou nefunkční

Kromě nových linek a jízdních řádů jsou pro cestující od neděle 12. prosince připraveny i jiné způsoby odbavení a jízdenky. K dispozici budou nejen ty pro jednotlivou jízdu, ale i časové, třeba na měsíc a další období. Kvůli jinému způsobu odbavení nebude možné od neděle 12. prosince zaplatit v našich autobusech na Mladoboleslavsku čipovou kartou Arrivy Střední Čechy. Více informací zde >

Linka č. 724

(původní linka č. 260890 | Mladá Boleslav – Dlouhá Lhota – Libáň)

Mladá Boleslav – Židněves (- Březno) – Sukorady – Dlouhá Lhota – Petkovy – Řitonice – Veselice – Bačalky (- Dětenice) – Libáň (- Kopidlno)

• linka nabízí po severní větvi spojení Mladé Boleslavi s Libání
• linka je vedena ve různých variantách tras přes Březno, Martinovice i Dětenice
• v neděli je 1 pár spojů prodloužen až do/z Kopidlna pro svoz zaměstnanců do ŠKODA AUTO na noční směnu

Jízdní řád (platný od 12. 12. 2021) >


Integrace oblasti – Mladoboleslavsko od neděle 12. prosince 2021

Schéma integrace autobusové dopravy na Mladoboleslavsku

Schéma integrace autobusové dopravy na Mladoboleslavsku [nové okno – formát PDF] >

Více informací o integraci autobusové dopravy na Mladoboleslavsku platné od 12. 12. 2021 naleznete na informačním portále Pražské integrované dopravy (PID) ve vydané tiskové zprávě zde >