POL POINT otevřen v Mladé Boleslavi

Policie ČR otevřela v pátek 1. září 2023 v Bondy Centru v Mladé Boleslavi nový POL POINT, tedy technické zařízení, které slouží k podání oznámení o spáchání trestného činu nebo jiného protiprávního jednání.

Slavnostního zahájení provozu se zúčastnili zástupci Policie ČR, Bondy Centra a města Mladá Boleslav. Nový POL POINT je umístěn hned u vstupu z podzemních garáží vedle výtahu. Služba je dostupná v čase od 7:00 do 21:00 hodin.

POL POINT byl v dubnu loňského roku původně zřízen na mladoboleslavském magistrátu. Nyní se přesunul do Bondy Centra Mladá Boleslav.

Nejčastěji se lidé touto cestou obrací na policii při oznámení podvodných jednání, zejména v internetovém prostředí, neplacení výživného, krádeží, domácího násilí, případně dalších událostí, které tzv. snesou odkladu. Pokud jde ale o případy ohrožení zdraví či života, je nutné neprodleně kontaktovat linku tísňového volání 158. Jedná se o nový způsob komunikace občana s polici.

Jak Pol Point funguje

Pol Point je kontaktní místo, kde se občan s policií spojí videokonferenčně. Před vstupem do Pol Pointu občan zazvoní na zvonek u vchodových dveří Pol Pointu a následně mu je umožněn vstup do místnosti. Ta je vybavena videokonferenční technikou a kamerami pro oficiální nahrávání. Do místnosti se vstupuje jednotlivě, videohovor může občan kdykoliv ukončit. Přijaté oznámení policista obratem postoupí příslušnému policejnímu orgánu k dalšímu šetření, aniž by oznamovatel musel cokoliv podepisovat – vše je nahráváno a přiloženo ke spisu. Hlavními výhodami Pol Pointu je okamžitý kontakt s policistou v soukromém a diskrétním prostředí.

Veškeré informace o Pol Pointech jsou k dispozici na tomto odkazu.