Zveřejněno: 1.12.2020 | Aktualizováno: 1.12.2020

Záleží Vám na místě, kde žijete? Chcete se spolupodílet na jeho dalším rozvoji? Zapojte se do pětiminutového průzkumu veřejného mínění, za jehož vznikem stojí iniciativa Nové Boleslavsko. Svými odpověďmi můžete reálně ovlivnit, na jaké priority se budou partneři této iniciativy soustředit v příštím roce.

Výsledky průzkumu, který se týká oblastí, jako je dopravní bezpečnost, vzdělávání, veřejný prostor, kvalita zdravotních a sociálních služeb nebo hodnocení dopadů epidemie koronaviru, budou známy v polovině března 2021.

Zapojit se do průzkumu veřejného mínění v aplikaci Trendaro bude možné v období od 19. listopadu až do konce ledna 2021. Zúčastnit se mohou všichni občané okresu Mladá Boleslav, stejnou váhu mají hlasy obyvatel Bělé pod Bezdězem, Mnichova Hradiště nebo třeba Benátek nad Jizerou. Pro vyplnění dotazníku je nutná registrace na stránkách www.trendaro.cz a stáhnutí aplikace. Detailní vyhodnocení bude k dispozici v průběhu března 2021.

V dotazníku mohou občané vedle pěti hlavních oblastí reagovat také na aktuální koronavirovou situaci a sdělit své postřehy a nápady, jak se s pandemií lépe vyrovnat. Cílem průzkumu je zjistit, jak se občanům v regionu reálně žije a v jakých oblastech je podle jejich názoru prostor pro zlepšení.

Celá řada již realizovaných regionálních projektů, které Nadační fond ŠKODA AUTO dosud podpořil, měla základ v průzkumech z roku 2018 a 2019, kdy si občané Mladoboleslavska zvolili jako priority dopravní bezpečnost, rozšíření míst pro aktivní odpočinek ve městě nebo podporu komunitního života. V této souvislosti Nadační fond ŠKODA AUTO například uvolnil už 2 miliony korun na nové přechody pro chodce (v ulicích Na Celně a Jana Palacha v Mladé Boleslavi) a dlouhodobě podporuje dopravní vzdělávání dětí na základních školách.

Nadační fond ŠKODA AUTO pravidelně podporuje činnost spolků a zájmových sdružení prostřednictvím grantových výzev.

Cílem programu Nové Boleslavsko je přispět k lepšímu životu v regionu. Stojí za ním vedle největšího regionálního zaměstnavatele ŠKODA AUTO také Nadační fond ŠKODA AUTO, Statutární město Mladá Boleslav, město Kosmonosy, Mnichovo Hradiště a další obce v okrese, ale i Středočeský kraj. Více informací na www.noveboleslavsko.cz nebo na https://www.facebook.com/NoveBoleslavsko.

Tisková zpráva (PDF) >