Zveřejněno: 24.9.2020 | Aktualizováno: 4.12.2020

V Klaudiánově nemocnici v Mladé Boleslavi budou od čtvrtka 24. září 2020 zakázány návštěvy pacientů. Důvodem je zhoršení epidemické situace ve Středočeském kraji. Lidé mohou nadále navštěvovat nezletilé pacienty, pacienty s omezenou svéprávností a pacienty v terminálním stadiu nevyléčitelných onemocnění. Další výjimky vždy určuje ošetřující lékař.

Přítomnost třetí osoby u porodu je povolena za následujících podmínek:

 • třetí osobou je rodič dítěte nebo osoba žijící s rodičkou ve společné domácnosti
 • porod bude probíhat v samostatném porodním pokoji nebo boxu s vlastním sociálním zařízením
  bude zamezen kontakt doprovodu rodičky s ostatními rodičkami
 • doprovod se podrobí měření tělesné teploty před vstupem do porodního boxu (naměřená tělesná teplota nepřesáhne 37 stupňů Celsia a osoba nemá příznaky onemocnění COVID-19)
 • třetí osoba používá chirurgickou roušku jako minimální ochranu dýchacích cest (používání improvizovaných nebo látkových roušek nepostačuje).

Nemocnice v Mladé Boleslavi obnovuje plánované operace

Aktuální přehled provozu ambulancí v Klaudiánově nemocnici od 2. 11. 2020

Odběrové místo COVID-19: lidé se musí nově objednat

Všichni lidé, kteří jdou na testování na onemocnění COVID-19 do Klaudiánovy nemocnice v Mladé Boleslavi, musí být nově objednaní. Tato změna bude platit od pátku 25. září 2020. Na tento den je možné se objednávat již od středy 23. září 2020 prostřednictvím on-line objednávání na webu nemocnice www.klaudianovanemocnice.cz nebo telefonicky 606 051 955 (linka je v provozu 7:00 – 15:00 hodin ve všední dny). Pacienti bez objednání nebudou na místě vyšetřeni!

Elektronické objednávání pacientů >

Lidé, kteří mají indikované – nařízené odběry (odběry na doporučení hygienika, praktického lékaře pro dospělé nebo praktického lékaře pro děti a dorost), si mohou objednávat termíny testů na každý den: od pondělí do pátku mezi 7:00 a 17:00, v sobotu, v neděli a ve státní svátky od 7:00 do 15:00 hodin. Samoplátci mohou využít termínů ve všední dny od 12:00 do 17:00 hodin, o víkendu a státních svátcích, nikoliv. Objednací čas je určen na vyšetření 1 osoby a maximálně 1 dítěte ve věku do 15 let. Objednací čas je orientační a s ohledem na aktuální situaci na odběrovém místě může dojít k časovým prodlevám.

Od 23. 11. 2020 se mění provozní doba odběrového místa na Covid-19

Opět změna odběrového místa pro samoplátce v Klaudiánově nemocnici

Zavedením kompletního objednávacího systému se zásadně zvýší komfort pro pacienty – zkrátí se čekací doba, což je praktické s ohledem na nadcházející nepříznivé počasí. Vzhledem k tomu, že se jedná o testovací provoz, může se provoz odběrového místa měnit – pro aktuální informace je třeba sledovat webové stránky nemocnice www.klaudianovanemocnice.cz  záložka: COVID-19.

ZÁKLADNÍ INFORMACE O ODBĚROVÉM MÍSTĚ V MLADÉ BOLESLAVI
Odběrové místo na vyšetření vzorků na COVID-19 se nachází v budově A – boční vchod (stará budova chirurgie – vhod za lékárnou u hlavního vchodu z třídy Václava Klementa). Prováděny jsou zde odběry na doporučení hygienika, praktického lékaře pro dospělé nebo praktického lékaře pro děti a dorost nebo pro samoplátce (jednotlivci).

Provoz odběrového místa:

PO-PÁ | 7:00 – 17:00

SO, NE, státní svátky | 7:00 – 12:00

Infolinka COVID-19: 739 590 665 – pro informace (Prosíme o kontrolu telefonního čísla na vaší žádance – volejte na uvedené číslo.) o odběrech nařízených hygienou nebo lékařem (funguje pouze PO – PÁ 7:00 – 12:00).

ODBĚRY NAŘÍZENÉ LÉKAŘEM NEBO HYGIENOU
Výsledek u odběru nařízeném lékařem nebo hygienou dostane pacient v SMS zprávě na telefonní číslo, které uvedl při vystavení žádanky na odběr PCR-COVID-19. Výsledek je obvykle do dvou dnů.

INFORMACE – ODBĚRY PRO SAMOPLÁTCE (JEDNOTLIVCI)
Cena vyšetření je 2006,- Kč (upřednostňujeme PLATBU BEZKONTAKTNÍ KARTOU u odběrového místa). Na odběrovém místě je nutné obsluze nahlásit telefonní číslo a e-mail (v SMS bude zasláno heslo pro elektronické vyzvednutí výsledku a případně doklad pro vycestování). Výsledek a případně doklad k vycestování bude zaslán na e-mail.

Platný formulář Ministerstva zahraničí ČR
Za vyplnění formuláře při překročení hranic ČR vybíráme poplatek 250,- Kč, který je třeba zaplatit POUZE na pokladně nemocnice nebo na Urgentním příjmu pacientů v platebním automatu (v době uzavření pokladny). Pokud chcete tento formulář, je nutné to nahlásit ihned při odběru.

Možnost platby
Cenu 2006,- Kč mohou samoplátci zaplatit BEZKONTAKTNÍ platební kartou na místě odběru. Platba v hotovosti je možná pouze na pokladně nemocnice v pokladních hodinách a je třeba ji zaplatit před samotným vyšetřením (u urgentního příjmu pacientů). Platbu hotově nelze uskutečnit o víkendu! S dokladem o zaplacení se následně dostaví klient v čas objednání na odběrové místo COVID-19.

Výsledky pro samoplátce

 • Výsledky vyšetření mohou lidé očekávat nejdéle do dvou dnů.
 • Nevolejte prosím na informační linku, kdy bude výsledek. Laboratoř potřebuje na zpracování vašeho odběru čas a ten nelze urychlit!!!
 • Kontrolujte si SMS zprávy v telefonu, který jste zadali při objednání.
 • Jakmile bude váš výsledek připraven, budete o této skutečnosti obratem formou SMS informováni.
  Odkazy

Elektronické objednávání pacientů >

Zdroj: Klaudiánova nemocnice