Zveřejněno: 9.7.2018 | Aktualizováno: 13.10.2018

Vítězství plná prachu: 1908

Expozici ŠKODA Muzea v Mladé Boleslavi rozšiřuje od 1. července tematická výstava “Vítězství plná prachu: 1908”. Právě na příkladu roku 1908 návštěvníky seznámí s úspěchy mladoboleslavské značky na poli motorsportu. Výstava potrvá do 12. října.

– Výstava o úspěších značky v motoristickém sportu na příkladu roku 1908
– Atraktivní fotografie, videoprojekce, dobové artefakty i originály pohárů
– Nechybí vítězný speciál Laurin & Klement BSC a další sportovní vozy

ŠKODA Muzeum v Mladé Boleslavi si v roce 2017 připsalo návštěvnický rekord, když přivítalo 254 143 českých i zahraničních hostů. Prezentace historie značky ŠKODA v moderní expozici a nově zrekonstruovaném depozitáři je doplněna tematickými výstavami i kulturními akcemi včetně koncertů populárních hudebních skupin. Návštěvu ŠKODA Muzea je možné po předchozí rezervaci spojit s prohlídkou výrobního závodu ŠKODA AUTO, partnerského Leteckého muzea Metoděje Vlacha na letišti v Mladé Boleslavi, či areálu Rodného domu Ferdinanda Porscheho v Liberci Vratislavicích. Pro všechna zde uvedená muzea lze získat zvýhodněné kombinované vstupné.

Více informací naleznete na http://museum.skoda-auto.cz/

Podrobné informace v tiskové zprávě Škoda Auto >

V červnu 1908 zvítězil šéfkonstruktér Otto Hieronimus s vozem Laurin & Klement FC ve své třídě v závodě Petrohrad – Moskva (686 km za 13 hodin a 3 minuty)..
Zdroj: Škoda Auto