Zveřejněno: 12.6.2018 | Aktualizováno: 12.6.2018

Od května 2018 je v našem regionu spuštěn projekt „Regionální karta hosta Mladoboleslavsko a Český ráj“. Jedná se o systém benefitů, slev a dalších výhod, které mohou čerpat nejen místní obyvatelé, ale samozřejmě i turisté a návštěvníci. Tímto se i Infocentrum MB připojuje k již fungujícímu projektu „Regionální karta hosta Český ráj“, kterou Sdružení Český ráj (SČR) spustilo již v červenci 2016 a nyní bude rozšířena o region Mladoboleslavska.

Karty jsou k dostání za poplatek 50 Kč v informačním centru Mladá Boleslav, v označených infocentrech regionu, u některých partnerů, ale také i zdarma ve vybraných ubytovacích zařízeních, kde je dostanou hosté jako bonus k pobytu. Online lze karty také objednat přes e-shop mladoboleslavsko.eu. Benefity lze čerpat po celý rok od vydání karty, čímž chce infocentrum motivovat návštěvníky k tomu, aby se do regionu vraceli.

Do systému se prozatím zapojilo již téměř 60 subjektů a další neustále přibývají. Držitelé karet tak mohou využít různých benefitů a slev například na hradech a zámcích, v muzeích, sportovních i zábavních zařízeních, v restauracích a prodejnách některých regionálních výrobců nebo čerpat slevy na ubytování v hotelích a penzionech. V Mladé Boleslavi je to např. velmi navštěvovaný Městský bazén Mladá Boleslav, Letecké muzeum Metoděje Vlacha, či mladoboleslavský hrad. Skvělým benefitem je 10% sleva nejen na vstupné, ale i na konané akce na zřícenině hradu Michalovice, které se zde nyní konají v rámci Boleslavského kulturního léta.
Informace o kartě a přehled zapojených partnerů poskytujících benefity jsou k dispozici na stránkách mladoboleslavsko.eu. Provozovny zapojených partnerů projektu budou označeny samolepkou s logem karty. Systém je otevřený pro další poskytovatele benefitů a distributorů, v případě zájmu je možno kontaktovat Infocentrum Mladá Boleslav.

Zdroj: Město Mladá Boleslav