Zveřejněno: 12.6.2019 | Aktualizováno: 23.6.2019

Na Středověkém jarmarku uvidíte i rytířský turnaj na koních

Ještě před nástupem léta se můžeme těšit na další Středověký jarmark. Díky bohatému programu se akce uskuteční na Krásné louce v sobotu 22. června od 10:00 do 19:00 hodin. Největším lákadlem, hlavně pro děti, je rytířský turnaj na koních v podání skupiny Haraldos.

Ve dvou vstupech (jednou dopoledne, jednou odpoledne) se utkají jezdci na koních, nebude nouze o tříštící se dřevce a kaskadérské kousky. V průběhu dne vystoupí skupina historického šermu s ukázkou bojových technik s rozličnými zbraněmi, bude zde i ukázka katovského řemesla a způsobů mučení a popravování ve středověku. Návštěvníci se mohou těšit také na kejklířské zábavné vystoupení, ukázku sokolnického výcviku i dobovou hudbu Canora.

Návštěvníci si mohou v průběhu dne prohlídnout rytířský tábor a jeho vybavení (včetně výstavy zbraní i praporů), budou připraveny řemeslné dílny (kovář, brašnář, přadlena a další). Řemesla jsou prezentována v historickém pojetí a řemeslný postup si návštěvníci mohou vyzkoušet. Na akci budou k vidění i domácí zvířata, jsou připraveny dobové hry a soutěže pro děti, jako např. střelba z kuše, házení sekyrami, chytání věnečků mečem a další. Součástí jarmarku jsou stánky s občerstvením a historické tržiště. Vstupné je zdarma.