Zveřejněno: 6.6.2018 | Aktualizováno: 17.6.2018

Dobový letecký den v Mladé Boleslavi

V sobotu 16. června 2018 se v Mladé Boleslavi uskuteční již 12. Dobový letecký den Aeroklubu Mladá Boleslav a Nadačního fondu letadla Metoda Vlacha. Jsou zajištěna všechna tuzemská i zahraniční historická letadla, po dohodě s magistrátem města Ml. Boleslav se rozšiřuje parkoviště pro přijíždějící diváky a pro zlepšení občerstvení je připraven větší počet stánků. Zbývá jen doufat, že bude pěkné počasí, aby se diváci mohli potěšit krásou starých strojů.

Letecký den začíná v 9:00 hod. ráno, kdy mohou diváci sledovat přílety historických letadel a mohou využít i nabídku na vyhlídkové lety do okolí a do Českého ráje.
V letecké show od 13:00 hod. uvidí diváci pestrou paletu historických letadel od počátku letectví až po současnost. K nejlepším zahraničním skvostům budou patřit letouny Corsair F4U-4, P-38 Lightning, Spitfire Mk.XVIE, P-40 Kittyhawk a P-51 D Mustang, z leteckého muzea pak Polikarpov PO2, Morane Saulnier BB, Caudron G3, Fieseler Storch, Racek PB6, Metoděj Vlach a další.
Ve skupinové akrobacii vystoupí na letounech Xtreme XA-42 čtyřka The Flying Bulls a v samostatné akrobacii pak Martin Šonka na Extra 330 L.
Diváky jistě potěší dvě stíhačky Jak C11, které k nám přilétnou po renovaci a na kterých létali skupinovou akrobacii piloti z Mladé Boleslavi Jaroslav Rákos a Antonín Dytrich. Jedná se o legendární stroje, které v sedmdesátých letech vystupovaly po celé Evropě.
Velkou zajímavostí, která potěší malé i velké bude přílet dopravního letounu společnosti Travel Service Boeing 737 verze M, který se předvede v nízkém průletu.
V hudebním doprovodném programu přímo na ploše letiště od 18:00 do 22:00 hod. vystoupí Petr Kolář, Luboš Odháněl a J.A. Náhlovský.

Zdroj: Magistrát města Mladá Boleslav