Zveřejněno: 4.12.2020 | Aktualizováno: 4.12.2020

Od pondělí 7. prosince začne Klaudiánova nemocnice v Mladé Boleslavi s postupnou obnovou plánované operativy. Nemocnice byla nucena tyto operace pozastavit 19. října 2020 na základě vývoje onemocnění Covid-19. Akutní péče a kompletní péče o onkologické pacienty, včetně operací, byla po celou dobu zajištěna v plném rozsahu.

V současné době je počet hospitalizovaných pacientů s onemocněním Covid-19 v mladoboleslavské nemocnici výrazně nižší. Zásadně se také snížila nemocnost personálu. Klaudiánova nemocnice tak může začít postupně operovat plánované výkony napříč všemi obory. Vedení nemocnice bude nadále aktivně sledovat vývoj pandemie a aktuálně přizpůsobovat chod nemocnice tak, aby byla zajištěna potřebná péče a ochrana zdraví veřejnosti i personálu.

Pro pacienty, kterým byla zrušena naplánovaná operace, to znamená, že budou v následujících dnech kontaktováni pracovníky nemocnice, aby s nimi byl dohodnutý nový termín výkonu. Kvůli zajištění plné bezpečnosti pacientů v nemocnici a personálu budou tito lidé před nástupem k výkonům generující aerosol, k operativním výkonům nebo hospitalizaci (včetně plánovaného císařského řezu) podstupovat odběr PCR (vyšetření na Covid-19) prostřednictvím jejich praktického lékaře. Tento odběr nesmí být starší 72 hodin. Na tento odběr se pacient musí objednat telefonicky (606 051 955 a 739 590 665) nebo on-line na webu nemocnice www.klaudianovanemocnice.cz – záložka COVID. V současné době je dostatečná kapacita odběrových míst, veřejnost se tedy nemusí obávat dlouhých čekacích dob.

Pacienti získají kompletní informace u svého praktického lékaře, a to včetně žádanky na potřebné PCR vyšetření na Covid-19 a čestného prohlášení o režimových opatřeních do nástupu k výkonu. Výsledek PCR testu bude doplněný v den nástupu do nemocnice antigenním testem (POCT), který pacient podstoupí přímo v nemocnici bez předešlého objednání. Tímto postupem budou chráněni všichni hospitalizovaní pacienti v Klaudiánově nemocnici včetně personálu tak, aby mohla být zajištěna kvalitní a bezpečná zdravotní péče.

Pokud máte plánovaný výkon v nemocnici věnujte pozornost následujícím informacím:

Jaké vyšetření musím podstoupit?
  • Kvůli zajištění plné bezpečnosti pacientů v nemocnici a personálu musí pacienti před nástupem k výkonům generující aerosol, k operativním výkonům nebo hospitalizaci (včetně plánovaného císařského řezu) podstupovat odběr PCR (vyšetření na covid-19) prostřednictvím svého praktického lékaře. Tento odběr nesmí být starší 72 hodin.
  • Výsledek PCR testu bude doplněný v den nástupu do nemocnice antigenním testem (POCT), který pacient podstoupí přímo v nemocnici bez předešlého objednání.
Kde se mám objednat na odběr PCR? ELEKTRONICKÉ OBJEDNÁNÍ    nebo telefonicky 606 051 955 (v provozu 7:00 – 15:00 hodin ve všední dny) a 739 590 665.
Kam mám přijít na antigenní test? (POCT)
  • odběrové místo v přízemí interního pavilonu (budova G)
  • provozní doba tohoto odběrového místa je PO – PÁ   6:00 – 10:00 hod

Ke stažení:

Čestné prohlášení – poučení pro pacienta

Čestné prohlášení – POCT potvrzení o bezinfekčnosti

Zdroj: Klaudiánova nemocnice