Zveřejněno: 22.10.2020 | Aktualizováno: 9.11.2020

Klaudiánova nemocnice v Mladé Boleslavi od pondělí 19. října 2020 omezila neakutní operace. Tímto omezením si nemocnice vytváří preventivně dostatečnou lůžkovou kapacitu, a to i přesto, že v současné době počet pacientů s onemocněním COVID není v mladoboleslavské nemocnici nijak dramatický.

Nemocnice je dnes vybavena dostatečnou rezervou s ohledem na regionální vývoj potřebným počtem lůžek s kyslíkem a plicní ventilací. Pracovníci jednotlivých oddělení obvolávají objednané pacienty na neakutní operace a informují je o dalším postupu. Akutní péče a kompletní péče o onkologické pacienty, včetně operací, bude nadále v Klaudiánově nemocnici zajištěna v plném rozsahu.

Nemocnice v tuto chvíli, stejně jako ostatní zařízení v zemi, řeší stoupající počet nemocných zaměstnanců. Vzhledem k tomu, že se nejedná o počet, který by omezil významněji zdravotní péči, efektivním přesunem personálu mezi jednotlivými odděleními je nadále zajištěn chod nemocnice. Pravidelně se schází krizový štáb nemocnice, který posuzuje aktuální vývoj situace v Česku i na Mladoboleslavsku. Klaudiánova nemocnice je připravena a má vytvořenou dostatečnou zásobu zdravotních pomůcek pro zajištění zdravotní péče o pacienty a ochrany zdraví svých zaměstnanců.

Pacientům slouží nová výdejna léků

Klaudiánova nemocnice ve středu 21. října 2020 otevřela novou výdejnu léků. Provozní doba je pouze ve všední dny od 8:00 do 14:00 hodin. Telefon zůstává také stejný jako do původní lékárny v interním pavilonu: +420 326 743 603.

Nové prostory vznikly v nevyužívaném vnitrobloku mezi hlavní spojovací chodbou a chodbou do nové interny. Nemocnice tak elegantně využila volné místo a zároveň usnadní pacientům a návštěvníkům vyzvedávání léků. Lékárna je totiž na trase z hlavní spojovací chodby nemocnice do nového parkovacího domu. Vstup do nové lékárny bude původní kanceláří dobrovolnického centra, které se kvůli této stavbě na začátku letních prázdnin přestěhovalo do budovy porodnice. Do původních prostor lékárny v interním pavilonu se následně přestěhují ambulance ORL oddělení z polikliniky Modrá hvězda. Ty mají veřejnosti v nových prostorách sloužit během jara.

Nemocnice má vlastní ústavní lékárnu. Výdejny jsou dnes dvě: nově ve spojovací chodbě a u hlavního vchodu nemocnice z třídy Václava Klementa, kde se také nachází prodejna zdravotnických potřeb.

Zdroj: Klaudiánova nemocnice