Zveřejněno: 24.11.2020 | Aktualizováno: 24.11.2020

S ohledem na epidemiologickou situaci a platná hygienická nařízení se město Mladá Boleslav rozhodlo letos adventní trhy nepořádat. Akce, která se v minulých letech konala na Výstavišti, měla u obyvatel města velký ohlas, bohužel v letošním roce ale musela být zrušena. Bezpeční a zdraví obyvatel je na prvním místě.

Shromažďování lidí je stále velmi rizikové, navíc by bylo velmi obtížné zajistiti dodržování vládních nařízení. Proto byly zrušeny i další akce, spjaté s tímto obdobím, jako je společná oslava Mikuláše, Silvestr na Staroměstském náměstí a Zvonění do nového roku.

Velmi oblíbenou a hojně navštěvovanou akcí je také společné rozsvěcení vánočního stromu. O to obyvatelé města nepřijdou, budou ho moci sledovat ze záznamu v neděli 29. listopadu v 17:30 z pohodlí svých domovů.

Rozsvěcení vánočního stromu bude online

Vzhledem k mimořádným opatřením kvůli koronaviru se letos nebude konat slavnostní rozsvícení stromu pro veřejnost.

Strom bude rozsvícen během posledního listopadového víkendu a veřejnost si tento moment bude moci následně prohlédnout na videozáznamu v neděli 29. listopadu v 17:30 z pohodlí svých domovů.

Videozáznam z rozsvícení stromu bude ke zhlédnutí prostřednictvím facebookové stránky projektu Scéna 2020 a na youtubovém kanálu projektu Scéna 2020, nebo v televizorech prostřednictvím IPTV První Boleslavská.

Zdroj: Mladá Boleslav