Zveřejněno: 22.8.2020 | Aktualizováno: 30.8.2020

Pozvánka na Hradozámeckou noc na státním zámku Mnichovo Hradiště v sobotu 29. srpna 2020. Jedná se o jednu z nejprestižnějších celorepublikových akcí na hradech a zámcích v roce. Akce se tradičně účastní téměř 100 nejvýznamnějších památek z celé České republiky. Pořadatelem je Národní památkový ústav, partnerem je Ministerstvo kultury a hlavním mediálním partnerem Česká televize a Český rozhlas Dvojka. Ze souboru přihlášených objektů je vždy vybrán jeden, který je vlajkovou lodí a hlavní tváří všech památek. V roce 2020 je hlavním objektem státní zámek Mnichovo Hradiště.

Současně probíhá projekt Národního památkového ústavu “Po stopách šlechtických rodů 2020 – Valdštejnové – lvi ve službách císařů”, který je v letošním roce zasvěcen rodu Valdštejnů.

Přijďte zažít atmosféru doby renesance, baroka, rokoka, empíru a biedermaieru za panování rodu Valdštejnů, napříč staletími, na zámku Mnichovo Hradiště. Zatancovat si, zazpívat si, poučit se o etiketě, oblékání a zábavě dávných časů při sklence vína v nasvícené zámecké zahradě. Připraveny jsou i oživené prohlídky zámku z doby návštěvy zámku panovníky 3 mocností tzv. Svaté aliance v roce 1833.

Kompletní program naleznete zde >