Zveřejněno: 13.5.2018 | Aktualizováno: 26.5.2018

Město Mladá Boleslav ve spolupráci s Policií České republiky, Hasičským záchranným sborem a s Bondy Centrem pořádá již třetí Den bezpečí. Navazuje tak na úspěšné ročníky této akce v minulých dvou letech. Letošní Den bezpečí se bude konat ve čtvrtek 24. května od 10:00 do 17:00 hodin na prostranství u jižní strany Bondy Centra. Tvořit jej budou dva programové bloky – dopolední blok je určen především pro školky, základní a střední školy, odpolední část je určena pro veřejnost.

Na návštěvníky čekají ukázky techniky, výstroje a zásahů Policie ČR, Městské policie MB a Hasičského záchranného sboru. Po celou dobu konání Dne bezpečí bude k dispozici k prohlídkám záchranářská a policejní technika. Předškolní i školní děti se mohou těšit na mobilní dopravní hřiště městské policie, na kterém si budou moci vyzkoušet své dovednosti a znalost dopravních značek.
Díky přítomných zdravotníkům se děti dozvědí, na jaká nebezpečí si dát pozor během letních prázdnin a seznámí se s vybavením sanitního vozu Záchranné zdravotnické služby. Členové Českého červeného kříže předvedou ukázky ošetření za použití reálného namaskování nejčastějších zranění. Na Dni bezpečí představí své aktivity také Klaudiánova nemocnice a Dobrovolnické centrum Mladá Boleslav. Tým silniční bezpečnosti bude prezentovat projekt Na kole jen s přilbou.
Den bezpečí je součástí projektu Bezpečná Mladá Boleslav, který je společným projektem Policie ČR, města Mladá Boleslav, městské policie a dalších subjektů z oblasti bezpečnosti a sociální oblasti. Vstup na akci je bezplatný.


zdroj: Město Mladá Boleslav