Zveřejněno: 15.9.2018 | Aktualizováno: 16.2.2019

Od 1. října 2018 bude do systému Pražské integrované dopravy (PID) zapojeno dalších 96 železničních stanic a zastávek ve Středočeském kraji, včetně železniční zastávky Dlouhá Lhota. Tím bude dokončena integrace železnice na celém území Prahy a Středočeského kraje. Současně s tím se zavádí nová tarifní pásma PID 8 a 9 pro nově integrované stanice a zastávky. Dokončení integrace železnice do systému PID, který nabízí výhodné jednotlivé i předplatní jízdenky, se týká všech zbylých oblastí Středočeského kraje na Rakovnicku, Příbramsku, Benešovsku, Kutnohorsku, Kolínsku, Nymbursku a Mladoboleslavsku.

Nově budou do systému PID zapojeny železniční stanice například v Čáslavi, Zruči nad Sázavou, Týnci nad Labem, Městci Králové, Mladé Boleslavi, Mnichově Hradišti, Bakově nad Jizerou, Bělé pod Bezdězem, Březnici, Rožmitálu pod Třemšínem nebo Trhovém Štěpánově.

Ve 14 z 96 nově zapojených stanic a zastávek bude možné zakoupit si jízdní doklady PID v pokladnách Českých drah, u všech ostatních stanic a zastávek bude možné si koupit jízdenku PID například pomocí mobilní aplikace PID Lítačka. Ve všech nově zaintegrovaných stanicích a zastávkách samozřejmě platí i veškeré předplatní jízdenky PID, které se nově od 1. 10. 2018 prodávají i pro nová tarifní pásma 8 a 9. Předplatní kupóny se v pokladnách ČD prodávají v měsíční a čtvrtletní variantě. Díky novému odbavovacímu systému je možné si předplatní kupóny PID koupit i na In Kartu Českých drah nebo na bezkontaktní platební kartu Visa nebo Mastercard.

Zdrojem informací je informační zpravodaj PID, který v kompletním znění najde v příloze zprávy.

Informační zpravodaj PID č. 17/2018 zde >