38. Sraz Lhot a Lehot

 

Dlouhá Lhota u Mladé Boleslavi, spolupořadatelem je obec Husí Lhota. Termín srazu Lhot je od 5. 7. – 8. 7. 2018

Více informací naleznete zde >>na webových stránkách srazu
Navštivte facebook stránky Srazu Lhot zde >

Informace o obci > |  Naše obec v regionu >Fotogalerie obce >

Co je sraz Lhot a Lehot
Sraz Lhot a Lehot je každoroční setkání představitelů jednotlivých obcí v jedné předem určené pořadatelské obci o prvním červencovém víkendu. Do roku 1990 tato setkání většinou zastřešovala JZD a převážně zemědělci měli možnost navštívit různá místa Československa. Náplní srazu bylo setkávání lidí, prezentace kulturního a folklorního života regionu, společenská zábava a soudržnost Lhoťáků.

Vznik srazů Lhot a Lehot
Prvopočátky srazu Lhot a Lehot hledejme v Uhlířské Lhotě na Kolínsku, kde se konal sraz rodáků obce. Chytří pánové, Doležal a Kalousek, přišli s myšlenkou uspořádat první setkání Lhot a Lehot. V roce 1981 sezvali představitele jednotlivých Lhot do Uhlířské Lhoty a odstartovali tak tradici, která nyní trvá více než čtvrt století.

Průběh a program
Účastníci srazu Lhot a Lehot začnou během pátku, někdy i dříve, přijíždět do pořadatelské obce. Na registračním místě (zpravidla Obecní úřad) se zaregistrují, získají pořadové číslo do průvodu Lhot a Lehot a zakoupí si vstupenky. Následně se přesunou na louku určenou pro stanový tábor a tam si postaví své stany a přístřešky.
Během odpoledne a večera se zahájí program srazu taneční zábavou či diskotékou, která trvá do pozdních ranních hodin.

Fotogalerie – 6. Sjezd Lhot v naší obci (r. 1986) a 10. Sjezd Lhot (r. 1990)

Nejnovější příspěvky
výpis souvisejících zpráv:

Schůze ke Srazu Lhot a Lehot

Druhá schůze všech příznivců Srazu Lhot a Lehot - Dlouhá Lhota 2018, kteří se chtějí podílet na přípravách a organizaci ...
Číst dále »
Loading...