Obec v regionu

Obec Dlouhá Lhota se nachází v okrese Mladá Boleslav ve Středočeském kraji.

Region Mladoboleslavsko

Mladoboleslavsko je nejen krajem automobilů, ale také ideálním místem pro trávení dovolené. Mladoboleslavsko nabízí spoustu příležitostí a lákadel jak pro ty, kteří si rádi užívají aktivní dovolenou, tak pro příznivce kultury a historických památek. Na své si tu přijdou i ti, kdo se rádi toulají romantickou krajinou, a nenudí se zde ani děti, jejichž nejoblíbenější činností je poznávání a objevování. Přijďte si na vlastní kůži vyzkoušet, že Mladoboleslavsko je regionem opravdu pro každého! Územně region Mladoboleslavsko zahrnuje regiony Český ráj, Polabí, Máchův kraj a Kokořínsko, které nabízejí další škálu zajímavostí.

Zobrazit odkazy z regionu

Český ráj
Český ráj je nejstarší chráněnou krajinnou oblastí na našem území. Za svou atraktivitu vděčí nejen krásné a zachovalé přírodě s jedinečnými skalními městy, ale také mnohým hradům, zříceninám a romantickým zámkům. Českému ráji se díky výjimečnosti krajiny dokonce podařilo získat statut geoparku UNESCO.

Polabí
Slunečné borové lesy, klidná hladina Labe i úrodná pole a louky. Na kole, bruslích, s kočárkem či pěšky můžete navštívit historická města, malebné vesničky, staré hrady, impozantní zámky i písečné duny, lužní lesy, čistá jezera a romantické zahrady. Přijďte pobýt v kraji krále Jiřího z Poděbrad, knížete Václava, hraběte Šporka, Bedřicha Smetany i Bohumila Hrabala. Budete se rádi vracet!

Máchův kraj
Máchův kraj je malebná oblast rozkládající se jižně od města Česká Lípa. Nese jméno po českém básníkovi K. H. Máchovi, který si tuto oblast velmi oblíbil a zasadil do ní děj některých ze svých literárních děl. Turistické centrum oblasti, Máchovo jezero je obklopeno vrchy Ralské pahorkatiny se zříceninami několika hradů, z nichž nejznámější jsou Bezděz a Ralsko.

Kokořínsko
Kokořínsko je proslulé romantickými roklemi a bizarními pískovcovými útvary, které se v takové formě a takovém rozsahu nikde jinde v Čechách nevyskytují. Nejznámější z nich jsou skalní Pokličky – ty se staly také symbolem celé oblasti. Malebná příroda Kokořínska je protkána množstvím vesniček s lidovou architekturou.


Středočeský kraj

Středočeský kraj leží uprostřed Čech. Velikostí, počtem obcí i obyvatel je největším krajem České republiky. Jeho rozloha k 1. 1. 2017 (10 929 km2) zabírala téměř 14 % území ČR a byla přibližně dvakrát větší než je průměrná rozloha kraje v České republice. Kraj zcela obklopuje hlavní město Prahu a sousedí téměř se všemi českými kraji kromě Karlovarského a moravských krajů. Územně náleží k Českému masivu, který je jednou z nejstarších částí evropské pevniny. Jeho reliéf je poměrně málo členitý. Sever a východ je rovinatý, na jihu a jihozápadě převládají vrchoviny. Území kraje se dělí na 12 okresů s 10 okresními městy.

Zobrazit odkazy z regionu

Kontaktní údaje

Středočeský kraj
Krajský úřad
Zborovská 11
150 21 Praha 5
IČO: 70891095

tel.: +420 257 280 111, +420 257 280 203
email: podatelna@kr-s.cz
Datová schránka: keebyyf
Úřední hodiny: Pondělí, Středa 8:00 – 17:00

Parkování na Krajském úřadě >